SYTUACJA POCZĄTKOWA

Szczególnie materiały eksploatacyjne takie jak BHP, narzędzia czy części zamienne o nieregularnych, nie zawsze dających się przewidzieć wymaganiach odgrywają ważną rolę w zakupach firm. Brak poszczególnych elementów, takich jak odzież ochronna lub odpowiednie narzędzia, nie tylko kosztuje Ciebie i Twoich pracowników dużo czasu i pieniędzy, ale także stwarza ryzyko wypadków. Wyobraź sobie pilną pracę, którą należy wykonać na tej nocnej zmianie, a Twój pracownik potrzebuje specjalnej części zamiennej, aby ponownie uruchomić uszkodzoną maszynę. Ze względu na niezgłoszone wypłaty wymagana część pojawia się w zarządzaniu zapasami, ale kosz jest pusty. BOOSTRACK rozwiązuje ten problem za Ciebie.

ANALIZA PRZEZ BOOSTRACK

Nasz klient z Nadrenii-Palatynatu, którego podstawową kompetencją jako firmy technologicznej jest obróbka metali i tworzyw sztucznych, poszukiwał takiej optymalizacji. Zwłaszcza części typu C o dużej przepustowości muszą być zawsze dostępne we właściwym miejscu i we właściwej ilości. Dzięki dystrybutorom BOOSTRACK nasz klient ma inteligentny AKL, który ma wymagany materiał w magazynie we właściwym czasie, a także uruchamia automatyczne zamówienie, gdy zapasy się wyczerpią. Dzięki dynamicznemu systemowi magazynowania w BOOST.Tower można przechowywać dużą liczbę różnych materiałów zgodnie z wymaganiami, nawet w małych ilościach. Ponadto istnieje zintegrowane zarządzanie narzędziami wypożyczania, ponieważ możliwe jest nie tylko usuwanie przedmiotów, ale także ich ponowne przechowywanie lub zarządzanie wypożyczonymi. BOOSTRACK opracował również szybkie napełnianie, które znacznie skraca ten proces dla naszych klientów.

USŁUGA NAPEŁNIANIA WYKONYWANA JEST OK. DWA RAZY W TYGODNIU PRZEZ STAŁEGO PRACOWNIKA BOOSTRACK W CELU ZAPEWNIENIA PEŁNEGO DOSTAWY MATERIAŁOWEGO W ZAKŁADIE O PRACY WIELOZMIANOWEJ.

REALIZACJA

Nasz system wyjściowy BOOST.Tower lub BOOST.BOX łączy w sobie znane zalety popularnych systemów vendingowych z zaawansowaną technologią i innowacyjnym oprogramowaniem. System można elastycznie rozbudowywać i łączyć z naszymi urządzeniami IOT. Dostęp poprzez RFID może odbywać się w wielowarstwowym systemie autoryzacji. Wyświetlanie katalogów produktów w oprogramowaniu może być używane elastycznie i intuicyjnie. Ważnym punktem jest połączenie z istniejącym ERP. Wiele maszyn generuje tutaj tylko standardowy plik CSV i trzeba zainstalować złożone interfejsy. Nasza wieża ma dostęp do szerokiej gamy formatów i idealnie wykorzystuje istniejący interfejs.

DZIAŁANIE I BIEŻĄCA OPTYMALIZACJA

W tym projekcie klienta zastosowano 7 automatycznych maszyn do wydawania towarów w najróżniejszych częściach zakładu z ponad 70.000 2.300 wydań. W liczącym XNUMX pracowników zakładzie planowana jest kontynuacja lub dalsza rozbudowa projektu maszynowego. Usługa napełniania jest wykonywana około dwa razy w tygodniu przez stałego pracownika firmy Lingemann w celu zapewnienia bezproblemowego zaopatrzenia w materiał w zakładzie wielozmianowym. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​maszyny można niezawodnie napełniać tylko za pośrednictwem magazynu buforowego. Optymalne ilości do dyspozycji ustalamy indywidualnie z naszymi klientami i na bieżąco monitorujemy zmiany w wymaganiach, aby uniknąć nadmiernych zapasów lub braków. Usunięte produkty są obliczane na koniec miesiąca na specjalnie skonstruowanej fakturze zbiorczej, w której wyszczególnione są zbiorczo własne centra kosztów i jednostki kosztowe klienta.

WYMIAROWY SUKCES

Od wprowadzenia w 2015 roku wydania artykułów elektronicznych nasz klient odnotował 20% spadek sprzedaży przechowywanych materiałów eksploatacyjnych. Delegowanie jest teraz zautomatyzowane, a odległość, jaką pokonują pracownicy, została znacznie zmniejszona.