Nagroda Digital Champions Award wyróżniona w kategorii „Digital Customer Experience”.

Prawie żadnemu innemu tematowi nie poświęca się obecnie tyle uwagi, co cyfryzacji w firmach średniej wielkości. Ponieważ dzięki Digital X, największej międzybranżowej inicjatywie cyfryzacji w Europie, małe i średnie firmy mogą odważyć się na cyfrową transformację. Świadomi tej odwagi są inicjatorzy konkursu „Digital Champions Awards”. Dlatego WirtschaftsWoche, największy magazyn biznesowy w Niemczech, oraz Deutsche Telekom, jako wiodący specjalista usług na rynku telekomunikacyjnym i IT, honorują tą wspólną nagrodą firmy będące cyfrowymi liderami w swojej dziedzinie. BOOSTRACK GmbH została nagrodzona złotem w kategorii „Digital Customer Experience”.

Innowacje w niemieckich MŚP

„Niemieckie firmy średniej wielkości są chwalone na całym świecie za swoją innowacyjność” — mówi Hagen Rickmann, dyrektor zarządzający ds. klientów biznesowych w Telekom Germany. „Zawsze odważnie podejmował wyzwania i elastycznie reagował na każdą nową sytuację.” BOOSTRACK GmbH (wcześniej EFI Ordersystems GmbH) podjął właśnie to wyzwanie i wskazuje swoim klientom drogę do cyfrowego zarządzania materiałami i intralogistyki.

Firma

Założona w 2018 roku firma stale rozwija się i poszerza swoją ofertę produktową o innowacyjne połączenia urządzeń IoT oraz magazynowania i logistyki. Od automatów sprzedających BOOST.Tower po BOOST.Warehouse i BOOST.App, klienci przemysłowi mogą przy niewielkim wysiłku wyposażyć swoje przedsiębiorstwa w Przemysł 4.0, a tym samym pracować wydajniej. Czujniki rejestrują zapasy i zużycie, ponowne zamawianie jest łatwe za naciśnięciem przycisku lub całkowicie automatycznie. System BOOSTRACK to elastycznie skalowalne rozwiązanie, które można podłączyć do wszystkich popularnych, idealnie istniejących interfejsów danych do systemów zarządzania towarami i baz danych.

„Czujemy się zaszczyceni otrzymaniem tej nagrody” – powiedzieli Christian Gerken, Alexander Pawel i Stefan Milcher, dyrektorzy zarządzający BOOSTRACK GmbH. „Założyliśmy firmę nie tylko po to, aby oferować naszym klientom optymalne rozwiązania w obszarze zakupów i logistyki, ale także po to, by przygotować ich do cyfrowej zmiany. Robimy też ostatnią milę, więc ten krok był dla nas naturalny. Cyfryzacja i automatyzacja procesów produkcyjnych i zaopatrzeniowych daje ogromną szansę na zwiększenie efektywności. Zwłaszcza na rynkach, na których sam dobry produkt już nie wystarcza, dalekowzroczne firmy mogą w ten sposób znacznie zwiększyć swoją przewagę”.

Od ponad 20 lat Christian Gerken, Alexander Pawel i Stefan Milcher pracują ze swoim zespołem nad indywidualnymi i zoptymalizowanymi pod kątem procesów koncepcjami zaopatrzenia i rozwiązaniami programowymi, mając na celu: „Tylko wtedy, gdy rutynowe prace w zakresie zakupów, zaopatrzenia, produkcji i zarządzania rozpatrywane jako całość, jest miejsce na nowe rzeczy. Tym bardziej cieszymy się, że nie tylko inspirujemy naszych klientów, ale także, że udało nam się przekonać jury konkursu Digital Champions Awards naszymi cyfrowymi rozwiązaniami.”

Nagroda Cyfrowych Mistrzów

Magdalena Rogl, Head of Digital Channels w Microsoft Niemcy, Beat Balzli, redaktor naczelny WirtschaftsWoche, Sabine Scheunert, wiceprezes Digital & IT Marketing / Sales w Mercedes-Benz oraz dr. Władimir Kliczko, przedsiębiorca i najdłużej działający bokser wagi ciężkiej wszechczasów. Ta nagroda ma na celu pokazanie opinii publicznej, że cyfrowi pionierzy już określają, co jest ważne w dobie cyfryzacji.

Nagroda ta przyznawana jest co roku w sześciu regionach Niemiec.

„Aby średnie firmy mogły w przyszłości odnosić sukcesy gospodarcze, muszą odważnie stawić czoła cyfryzacji. Nagrody Digital Champions w imponujący sposób pokazują, w jaki sposób cyfrowi pionierzy z zyskiem integrowali technologie i rozwiązania w swoich firmach”.

Peter Altmaier, Federalny Minister Gospodarki i patron Digital Champions Awards

Wielkie dzięki dla całego zespołu i ogromnego zaangażowania.